Ny generalsekretær!

Unge Høyre har i dag ansatt Erlend Svardal Bøe som ny generalsekretær. Erlend er 21 år, kommer fra Florø/Tromsø og sitter i dag i Unge Høyres sentralstyre. Erlend har i tillegg til å ha vært fylkesleder lang erfaring fra Unge Høyre og organisasjonslivet for øvrig. Han er i ferd med å avslutte sin bachelorgrad i Statsvitenskap ved Universitetet i Tromsø, og har tidligere jobbet som politisk rådgiver for byrådet i Tromsø.

– I Erlend får vi en ekstremt engasjert, positiv og flink person. Han kommer til å ta Unge Høyre videre både politisk og organisatorisk. Vi gleder oss til å få han inn på kontoret, sier Kristian Tonning Riise, leder i Unge Høyre.

Erlend begynner på kontoret i starten av januar og vil overlappe nåværende generalsekretær Christopher A. Wand helt frem til 1. februar.

– Jeg gleder meg veldig til å begynne. Ikke minst gleder jeg meg til å bli enda bedre kjent med organisasjonen, reise rundt og ruste organisasjonen for tidenes morsomste valgkamp i 2015 sier Erlend Svardal Bøe.