• Kontakt oss
  • For pressen
  • Tilgjengelighet
  • In English
  • Bli medlem
  • Politikken
  • Menneskene
  • UHLM
  • Kontakt
  • Aktiv

Alt er klart for Landsstyremøte!Alt er klart for Landsstyremøte!.

 

Landsstyremøtet i helgen samler alle fylkeslederne, sentralstyret og 5 observatører til møte i Unge Høyres øverste organ, utenom Landsmøtene. Helgens Landsstyremøte handler om temaet frivillighet.

 

-          Det blir noe foredrag og litt debatt om temaet fra eksterne foredragsholdere med mye kunnskap og erfaringer fra feltet. Blant foredragsholderne er Astrid Nøklebye Heiberg som var statsråd i Willoch-regjeringen, og som har vært president i både Norges Røde Kors og det internasjonale Røde Kors. I tillegg skal vi behandle mye politikk og ikke minst hvordan vi ønsker at Unge Høyre skal være for å nå medlemsmålet vårt, sier leder i Unge Høyre Henrik Asheim.

 

Forrige Landsstyremøte var en studietur til Brussel, der Landsstyrets medlemmer fikk innblikk i hvordan EU jobber med den pågående krisen. Her ble det vedtatt en offensiv resolusjon om Norge og EU. I dette landsstyremøtet ligger det an til politikkbehandling rundt hvordan man kan bedre vilkårene for frivillighetssektoren.

 

-          Det er i alt kommet inn 14 resolusjonsforslag fra fylker rundt om kring i hele Norge. Landsstyret bestemmer selv hvilke resolusjoner det ønsker å behandle, men jeg håper vi får mye ny og offensiv politikk, fortsetter Asheim.

 

Alle fylkesforeninger kan foreslå ny nasjonal politikk for Unge Høyre på Landsstyremøtene. Asheim oppfordrer alle som har en god idé til å sende inn sine forslag i forkant av neste møte som er i April.

 

-          Den beste politikken utarbeider vi sammen. Alle Unge Høyre-medlemmer har en unik mulighet til å påvirke vår nasjonale politikk. Det gjelder å få det vedtatt i sitt eget fylke, og så sørge for at det blir tatt opp på Landsstyremøtene i Unge Høyre, avslutter Asheim.

 

Alle resolusjonene og programmene Unge Høyre har vedtatt ligger her.

Ingen kommentarer

Legg til kommentar

*
CAPTCHA image for SPAM prevention
Hvis du ikke kan lese tegnene. klikk her.
*
*